اتوماسیون صنعتی

آشنایی با اتوماسیون صنعتی و انواع آن

اتوماسیون صنعتی و انواع آن ، بعلت پیشرفت سریع تکنولوژی، همه­ سیستم­ های پردازش صنعتی، کارخانجات، ماشین آلات صنعتی، امکانات آزمون و غیره از حالت مکانیزه به اتوماسیون صنعتی تغییر کرده ­اند. یک سیستم مکانیزه نیاز به دخالت انسان برای عملیات ماشین­های عمل کننده به صورت دستی دارد.

از وقتی که تکنولوژی­های کارآمد کنترل آمد، کنترل اتوماسیون کامپیوتری به وسیله­ نیاز به دقت، کیفیت و صحت بالا و اجرای عالی پردازش صنعت، دارد هدایت می­شود.

اتوماسیون یک مرحله ورای مکانیزاسیون است که استفاده از دستگاه با قابلیت کنترل بالا برای یک تولید یا پروسه­ های تولید کارآمد را ممکن می­سازد.
اتوماسیون صنعتی چیست ؟

کلمه­ اتوماسیون از کلمات یونانی باستان اتو (یعنی خود) و موتوس (یعنی حرکت کننده) مشتق شده. پس، یک مکانیزم که به وسیله­ خودش حرکت می­کند که اتوماسیون نامیده می­شود.

با مقایسه با سیستم دستی، سیستم اتوماسیون عملکرد بهتری در زمینه­ صحت، قدرت و سرعت عملیات فراهم می­کند.

اتوماسیون صنعتی ، استفاده­ دستگاه­های کنترل مانند PC/PLC/PAC و غیره برای کنترل پردازش­های صنعتی و ماشین آلات است برای جایگزینی در حد امکان کار دستی و عملیات­های خطرناک با عملیات خودکارشده است.

در کنترل صنعتی، تعداد زیادی از پردازش­های مختلف مانند دما، جریان، فشار، مسافت و سطوح مایع می­توانند به صورت همزمان حس شود. و این متغیرها به وسیله­ سیستم های ریزپردازشگر پیچیده یا PC بر اساس کنترلر پردازش دیتا، بدست می ­آیند، پردازش و کنترل می­شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *